Bitcoin satın almanın en pratik yolu nedir?

Son yılların finansal anlamda en önemli geliştirmelerinden biri olan Bitcoin ve kripto paraların bu denli büyümesi elbette çok önemli ve gelişmiş bir teknoloji sunmaları ile doğrudan ilişkiliydi. Bu teknoloji, blockchain teknolojisidir.

Blockchain teknolojisinin bu kadar gelişmiş ve önemli bir teknoloji olmasının nedeni interneti kullanarak tamamen gizli ve şifreli bir bilginin transferine imkân tanıyor olmasıdır. Bu da elbette finansal bir varlık olan yani bir kişinin belki de sahip olabileceği en değerli varlığı olan paranın dahi internet ortamında transferini mümkün kılmıştır.

Bu da Bitcoin ve ona bağlı olarak blockchain teknolojisini kullanan altcoinlerin piyasada bu kadar çok bilinmesini sağlamıştır.

Özellikle COVID-19 pandemisi ile popülerliğine popülerlik katan kripto paralar bugünlerde biraz popülerliklerini yitirmiş olsalar da hala tüm dünya çapında kendini kabullendirmiş bir finansal varlıktır.

Biz de bu yazımızda Bitcoin satın al işlemlerinin yapılabildiği iki farklı kanaldan bahsetmek istiyoruz. Dilerseniz başlayalım.

 

Online kripto para borsaları

Online kripto para borsaları, Bitcoin satın almanın en bilindik yöntemidir. Bu borsalar, Bitcoin ve piyasadaki anlaşmalı oldukları ve işlem kapasiteleri mümkün olan tüm altcoinlerin alım satımlarına bünyesinde yer veren web siteleri olarak belirtilebilir.

Online kripto para borsalarından Bitcoin almanın kabaca iki adımı vardır.

Bunların ilki kripto para borsasında bir hesap açmaktır. Açılan bu hesap ile o borsadan satışı yapılan tüm kripto paralar alınabilir. Ancak bu işlemleri gerçekleştirmek için bir banka hesabınızın olması şarttır. İşlemi yapacağınız kripto para borsasının banka hesabına işlem miktarı kadar ücreti ilettikten sonra almak istediğiniz kripto para dilediğiniz miktar ile hesabınıza geçirilecektir.

 

NakitCoins

Kripto para yatırımı için alternatif ve kripto para borsaları ile kıyaslandığında çok daha pratik bir yöntem olarak NakitCoins’i belirtebiliriz.

NakitCoins temelde belli şubeleri olan ve döviz satış büroları gibi işlem yapan hızlıca alım satım yapılmasına imkan tanıyan bir sistemi temsil etmektedir.

NakitCoins mobil uygulamasını kullanarak önceden belirlediğiniz miktarda alım ve satımı uygulama üstünden tanımlamak ve ardından tanımladığınız bu işlemi yine uygulama üzerinden QR kod ya da daha farklı bir kod ile doğrudan ilgili şubedeki yetkili ile işlem kolayca gerçekleştirilebilir.

Bu da daha önceki başlıkta belirttiğimiz online kripto para borsalarının sunduğu önemli iki dezavantajı ortadan kaldıracak bir etki yaratacaktır. Birincisi doğrudan bir banka hesabı ile çalışılmadığı için bankalar tarafından ortaya çıkacak komisyonlara maruz kalınmayacaktır. İkinci avantaj ise anında ve hızlı işlem yapılabilecektir.

Bizler NakitCoins’i en hızlı ve pratik kripto para alma yöntemi olarak önerebiliriz.

NakitCoins ile anında ve hızlı Bitcoin satın alacaksınız.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

yorum Yap