Teknoloji Fakültesi mi Mühendislik mi?

Teknoloji Fakültesi mi Mühendislik Fakültesi mi?Bilindiği üzere Mekatronik Mühendisliği hem Teknoloji fakültelerinde, hem de mühendislik fakültelerinde bulanan bir bölüm. Üniversitede mühendislik tercihi yapacak kişilerin çoğu bu iki fakültenin farkını merak etmektedir.

Bu iki fakülte arasındaki farklardan biri teknoloji fakültesinde Staj imkanı olmasıdır. Stajın genellikle size avantajı olur. Çünkü erkenden sektöre atılıp çalışma koşullarına erkenden kavramış olursunuz ve çevre edinip kalitenizi ispatladığınız takdirde üniversite sonunda işiniz hazır olur.

Diğer bir fark ise, mühendislik fakültelerindeki dersin teorik ağırlıklı, teknoloji fakültelerinin ise uygulama ve labaratuvar ağırlıklı olmasıdır. Bu konuda da teknoloji fakültesi öğrencisine daha fazla katkı sunmaktadır.

Geçtiğimiz senelerde duymuş olabileceğiniz Teknoloji fakültesi mezunlarının mühendis sayılmadığı, imza yetkilerinin olmadığı tartışmasına da açıklık getirelim; Teknoloji fakültesi mezunlarının teknisyen olarak görülmesi yanlış bir durum. Teknoloji fakültesi mezunu bir mühendis ile Mühendislik mezunu bir mühendis eşit derecededirler ve eşit imza yetkisine sahiptirler. Merak ettiklerinizi sosyal medya üzerinden veya [email protected] mail adresinden bize sorabilirsiniz.

Yoruma kapalı.