Vücut Isısı Ölçen Termal Kameralar ve Fiyatları

Teknolojinin büyük bir hızla gelişip ilerlemesi pek çok alanda yeniliklerin olmasına da neden olmuştur. Termal ateş ölçerler de bunlardan biridir. Termal ateş ölçer sayesinde temas olayı gerçekleşmeden kişilerin vücut ısılarını ölçmek mümkündür.

Termal kameralarda gelişmiş bir sensör özelliği bulunur. Böylelikle vücut ısısı taramalarında kolay bir kullanım sağlamaktadır. Özellikle insanların çok yoğun bulunduğu yerler de termal ateş ölçer kullanmak pek çok yönden avantaj sağlamaktadır.

Termal kamera sistemleri mevcutta bulunan kameralara kolay bir şekilde entegre edilebilmektedir. Ancak böyle bir sistem yoksa ya da ayrı termal kamera sistemi kurmak istiyorsanız bu şekilde de yapabilmek mümkündür. Geniş çaplı hizmetler için Sensormatic iş zekası çözümlerini tercih edebilirsiniz. Sensormatic termal ateş ölçer fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Yani termal ateş ölçer fiyatları için ilk önce hangi özelliklerde bir termal kamera aradığınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Ateş Ölçer Termal Kamera Avantajları Nelerdir?

İnsan gruplarının bulunduğu halka açık alanlarda termal kamera bulundurulması pek çok avantajı beraberinde getirir. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Tüm dünya ve ülkemiz Kovid-19 salgını ile mücadele etmektedir. Bu hastalığın yaygın belirtilerinden bir tanesi de yüksek ateştir. İnsanların toplu olarak bulunduğu alanlarda ateş ölçer termal kamera sayesinde güvenliği sağlamak mümkündür.
  • Ateş ölçer termal kamera sayesinde insanlarla temas halinde olmadan ve onları rahatsız etmeden kolay bir şekilde ateşlerini ölçebilirsiniz. Bu hem sizin hem de karşı tarafın sağlığı açısından oldukça önemlidir.
  • Termal ateş ölçer kameralar aynı anda yaklaşık 40-50 kişinin ateşini ölçebilir. Böylelikle çok kısa sürede pek çok insanın ateşi ölçülmüş olur.

Özellikle salgınların önlenmesi açısından termal ateş ölçer kameralar çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Termal Kamera Çeşitleri Nelerdir?

Termal kamera çeşitleri bulundurdukları sensör ve lens kalitelerine göre değişkenlik göstermektedir. Vücut ısısı ölçen termal kamera fiyatları sensör özellikleri ve lens çaplarına göre farklılık göstermektedir. Bazı kameralar ise kamera ve monitörleri ile set şeklinde satılır. Bu şekilde set olan vücut ısısı ölçen termal kamera fiyatları çok daha avantajlı olmaktadır.

Termal kamera sistemlerine entegre edilebilen yapay zeka programları vardır. Bu kameralar ile verilerin doğru bir şekilde toplanması ve analiz edilmesi çok daha kolay bir şekilde olur. Termal kamera ile kullanılan yapay zeka programları ölçüm sonrasında senaryolar oluşturur. Bunların analizlerini hızlı bir şekilde yapar ve yeni senaryoların oluşturulabilmesi için de tekrar veri toplar. Günümüzde salgınların artması ile birlikte özellikle insanların toplu olarak bulunduğu alanlarda termal kameraların önemi büyüktür. Bu sebeple toplu alanlarda özellikle kullanılması gerekmektedir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

yorum Yap